YEMEK EMEK İSTER

3. - 2. - 1. Kitap Ön Söz


YAZAN: İFFET SEVGİ YALÇINKAYA ÇORAPÇI

EŞİM TAHİR YALÇINKAYA'NIN ANISINA

Annem, Babam, Kardeşlerim, Kayınvalidem, Kayınpederim, Çocuklarım ve Torunuma İthaf en...


ÖNSÖZ

Yazar İffet Sevgi Yalçınkaya ÇorapçıDeğerli okuyucularım, üçüncü kitabımla yine sizlerle beraber olmaktan dolayı tarif edilemez bir mutluluk içerisindeyim. Sizlerin göstermiş olduğu yoğun ilgiye çok teşekkür ediyorum.

Gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakabilmek, ağaç katliamına ve kağıt israfına son vermek için hepimiz duyarlı olmalıyız. Ben de bu düşünceden yola çıkarak (her ne kadar kitap kokusunu sevsemde) teknolojinin getirisi olan internet ve e-kitapların kullanılmasını daha doğru buluyorum.

Her gün artan kentselleşme ve sanayileşme; sağlıklı beslenmeyi zorlaştırdığından dolayı, organik beslenmeye özen göstermek, bu yoğun hayat koşullarında, kaliteli ve ucuz beslenebilmeniz için sizlere pratik önerilerde bulunmak, işinizi kolaylaştırmak istiyorum.

Sizlere kolaylık sağlayacak tariflerimin içerisinde çeşitli püf noktaları vermeye çalışıyorum. Tecrübe kazanmanız için tariflerimi en az ölçü vererek malzeme ziyanını önlemek, kontrollü olmanızı sağlamaya çalışıyorum.

Bugün ne pişirsem düşüncesi olmadan, tariflerime uyarak kaliteli malzemeye, sevgi ve emeğinizi katarak yemeklerinizi pişirip sevdiklerinizin beğenisini ve takdirlerini alabileceğiniz tatlar ortaya koyabileceğinize inanıyorum. Sevdiklerinizin kalbine giden yolun mutfaktan geçtiğini hatırlatmak isterim.

İyi yemek yapmak aslında biraz kimya bilgisine dayanır. Doğru formül ve ölçülerle her zaman aynı lezzetlere sizde ulaşabilirsiniz. Ben bu tarifleri hazırlarken yıllardır yapmış olduğum yemekleri titizlikle ölçülendirip fotoğraflarını, videolarını çekerek sizlere sunmaya çalışıyorum. Unutmayın yemek yapmak sevgi ve emek ister. Sizleri yemek yapmaya özendirecek, sevdirecek ve yakınlarınıza tavsiye ettirecek “Sevgi'nin Mutfağına” hep birlikte göz atalım.